home Inne Zgłosić się z dzieckiem do pediatry na NFZ, czy prywatnie?

Zgłosić się z dzieckiem do pediatry na NFZ, czy prywatnie?

Wybierasz się z dzieckiem do pediatry? Nie wiesz, czy postawić na wizytę w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, czy też skorzystać z usług prywatnego gabinetu pediatrycznego? Nasz tekst może ułatwić Ci podjęcie decyzji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Skorzystanie z usług pediatry na NFZ

Każdy, kto posiada ubezpieczenie i opłaca stosowne składki, ma prawo do podstawowej opieki zdrowotnej. Opieka ta oferowana jest nie tylko nam, ale również naszym dzieciom, więc można uznać, że najlepiej zgłosić się do specjalisty, który przyjmuje w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Niestety pediatra przyjmujący w publicznych placówkach zdrowia zwykle ma bardzo napięty harmonogram wizyt, a to oznacza, że czas oczekiwania na przyjęcie naszego dziecka może wynieść od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Nie zawsze tak długie czekanie jest wskazane, zwłaszcza jeśli potrzebujemy pilnej porady, więc czasami trzeba się zastanowić, co wyjdzie na korzyść naszemu dziecku.

Skorzystanie z usług prywatnego pediatry

Prywatne gabinety pediatryczne zapewniają nam dostęp do najlepszych specjalistów z branży, którzy nie tylko dysponują szeroką wiedzą, czy doświadczeniem, ale również odpowiednim podejściem do dzieci. Dzięki temu wszystkie wizyty z maluchami zawsze przebiegają sprawnie i bezproblemowo.

Co więcej, to właśnie prywatne gabinety pediatryczne nastawione są na to, by sprostać oczekiwaniom wszystkich rodziców. Dlatego czas oczekiwania na wizytę nie wynosi dłużej niż kilka dni. W nagłych przypadkach możemy liczyć nawet na natychmiastową pomoc. Nawet wsparcie prywatnego pediatry oferowana jest w dobrych stawkach i jeśli chcemy się o tym przekonać, to wystarczy postawić na ofertę najlepszego gabinetu z rynku. Warto odwiedzić stronę Mamiclinic.pl, aby dowiedzieć się więcej.

Wizyta z dzieckiem u pediatry – lepiej na NFZ, czy prywatnie?

Bazując na tym, co udało nam się ustalić, widać, że to właśnie skorzystanie z usług pediatry przyjmującego prywatnie wyjdzie nam na korzyść. Nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ nie dość, że możemy liczyć na bardzo wysoką jakość usług, to jeszcze na bardzo krótki czas oczekiwania na wizytę.

Poza tym, prywatne gabinety ginekologiczne nie naliczają wysokich opłat, więc nawet nie musimy obawiać się o to, że wsparcie ze strony najlepszych fachowców z branży nadmiernie obciąży nasz portfel. Mimo wszystko to, gdzie ostatecznie się zgłosimy, zależy wyłącznie od nas. Jeśli weźmiemy pod uwagę zalety prywatnych gabinetów pediatrycznych, to podjęcie ostatecznej decyzji przyjdzie nam z łatwością.