home Nauka W czym tkwi siła ręcznie robionej biżuterii?

W czym tkwi siła ręcznie robionej biżuterii?

Obecnie wszędzie mówi się o tzw. wyrobach handmade. Dotyczy to rozmaitych dziedzin życia. Popularne stały się ręcznie robione kartki okolicznościowe, świece, mydła, elementy garderoby, zabawki dziecięce, itp. W ten nurt wpisuje się także nowoczesna biżuteria. Na stronach internetowych mnóstwo jest ofert dotyczących dodatków biżuteryjnych wykonywanych własnym sumptem, a biżuteria ręcznie robiona cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów. Dlaczego tak się dzieje?

Do wyboru, do koloru

Przede wszystkim, biżuteria chałupnicza oznacza różnorodność. Wykorzystuje się tu szlachetne kruszce, jak srebro i złoto, ale sięga się także po materiały tekstylne, elementy skórzane, itp. Taki producent biżuterii na zamówienie do samodzielnej produkcji często wykorzystuje się nieoczywiste drobiazgi, jak cekiny, koraliki, rzemyki, piórka. Dobiera się również kamienie i minerały we wszystkich kolorach tęczy. Wszystkie te elementy decydują o unikatowości i niekonwencjonalnej formie poszczególnych egzemplarzy. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie, a nawet jeśli nie znajdzie tego, czego akurat szuka, często ma możliwość złożenia indywidualnego zamówienia. Osoby tworzące biżuterię handmade popisują się niesamowitą wyobraźnią oraz prawdziwym kunsztem.

Personalizacja

Biżuteria ręcznie robiona daje też możliwość zastosowania rozwiązań, które mają bardzo osobisty charakter dla użytkownika konkretnego modelu bransoletki, czy naszyjnika. Nie chodzi już tylko i wyłącznie o opcję grawerowania. Możliwe jest bowiem stworzenie wyjątkowego wzoru z wizerunkiem dziecka bądź ukochanej osoby, lub też z inicjałami, czy imieniem danej osoby. Moc ręcznie wykonywanych produktów tkwi zatem w niezwykłym potencjale twórczym oraz szerokich możliwościach zastosowania biżuterii.