home Porady Sprawdź, czy są Ci potrzebne okulary do pracy przy komputerze

Sprawdź, czy są Ci potrzebne okulary do pracy przy komputerze

Jeśli pracujesz w biurze, bardzo prawdopodobne jest, że znany jest Ci ten klasyczny wysiłek oka, związany z pewnym dyskomfortem. To drżące, suche i nierzadko sprawiające ból uczucie, które mówi Ci, gdzieś środku, że być może powinieneś rzucić pracę i robić coś z dala od komputera, bo tylko w ten sposób Toje oczy nie będą tak cierpieć…

Okulary i komputer – w czym problem?

To prawda, ekspozycja na jasne ekrany przez cały dzień jest poważnie szkodliwa dla Twoich oczu, a ponieważ jesteśmy cyfrowym pokoleniem, prawdopodobnie wszyscy na świecie będą zmuszeni nosić okulary czy soczewki kontaktowe po 35 roku życia. Być może jednak potrzebujesz bardziej praktycznego rozwiązania, by nie dopuścić do tak postępujących problemów z gałkami ocznymi. Okulary do pracy przy komputerze mogą być tym rozwiązaniem!

Zapraszamy na https://www.seikovision.com/pl/.

Ale jak działają okulary komputerowe

Te specyfikacje działają w celu odfiltrowania niebieskiego światła. Jeśli po przeczytaniu tego pytania zastanawiasz się, czym jest to niebieskie światło – już wyjaśniamy.

Niebieskie światło jest rodzajem światła emitowanego z ekranów cyfrowych, składającego się z bardzo krótkiej długości fali, która wytwarza dużą ilość energii. Światło słoneczne składa się z promieniowania UV i niebieskiego, jako część widma światła widzialnego, ale to niebieskie światło powoduje najwięcej szkód, ponieważ nadmierna ekspozycja może powodować długotrwałe problemy w siatkówkach, a właśnie okulary do pracy przy komputerze są tworzone przede wszystkim z myślą o tym, by wspomóc oko podczas spotkania się z tym niebieskim światłe.