home Medycyna estetyczna Pomoc w nauce poruszania się

Pomoc w nauce poruszania się

Każdy rodzic z niecierpliwością oczekuje, kiedy jego maleństwo zacznie wykonywać pierwsze, podstawowe czynności. Najpierw jest to unoszenie główki w pozycji na brzuszku, a następnie przekręcanie się na boczki. Dzieci powinny zacząć pełzać, później raczkować, czworakować i wreszcie chodzić. Niekiedy jednak maluszki mają problemy z tym, aby wykonywać te podstawowe ruchy i rodzicom wydaje się, że potrzebują pomocy. Może to wynikać ze wzmożonego napięcia mięśniowego lub innych problemów, które na szczęście rozwiązuje zawsze rehabilitacja dzieci i niemowląt wykonywana przez specjalistę.

Jak rozpoznać pierwsze objawy?

Kiedy rodzice zauważą niepokojące objawy, powinni przede wszystkim skonsultować się ze swoim lekarzem pediatrą. Ten wykona proste testy i sprawdzi, czy maluszek faktycznie potrzebuje wsparcia, czy też ma jeszcze czas i rozwija się w pełni prawidłowo. Rehabilitacja dzieci i niemowląt odbywa się w wielu ośrodkach i wystarczy skierowanie od lekarza. Można też udać się prywatnie do takiej placówki i poprosić o pomoc fizjoterapeutę.

Ćwiczenia w warunkach domowych?

Oczywiście, większość ćwiczeń trzeba później wykonywać z dzieckiem samodzielnie w warunkach domowych. W tym mogą pomóc eksperci z SoMedical. Wystarczy, że rodzic będzie wiedział, co ma robić i w jaki sposób stymulować rozwój maluszka. Pierwsze efekty można zobaczyć naprawdę bardzo szybko. Najczęściej dzięki rehabilitacji można pomóc dziecku i sprawić, że będzie się ono rozwijało szybko i bardzo sprawnie. Coraz więcej rodziców zgłasza się na rehabilitację ze swoimi dziećmi, ponieważ wzrosła ilość porodów poprzez cesarskie cięcie, co może być przyczyną.