home Bez kategorii Podstawowe wyposażenie gabinetu stomatologicznego

Podstawowe wyposażenie gabinetu stomatologicznego

Urządzając gabinet stomatologiczny, nieodzowne jest wyposażenie go w szereg specjalistycznych akcesoriów. Narzędzia stomatologiczne, które aktualnie się wykorzystuje w gabinetach, są na tyle zaawansowane, że do minimum ograniczają przykre odczucia pacjentów, które mogą kojarzyć się z wizytami u dentysty. Dzięki precyzyjnie dobranemu sprzętowi dentysta może wykonywać swoją pracę w sposób bezbolesny dla pacjenta, a także z o wiele większą skutecznością, niż to się działo jeszcze kilka dekad temu.

Podstawowe narzędzia stomatologiczne

Do podstawowych narzędzi stomatologicznych należą instrumenty do bezpośrednie pracy przy zębach. Bazowy zestaw składa się z czterech narzędzi. Jednym z nich jest pęseta, która wykorzystywana jest w czasie podstawowych prac, jak i zaawansowanych zabiegów endodontycznych. Drugim z akcesoriów nakładacz. Jest to proste narzędzie, które umożliwia nakładanie masy plomb do przygotowanego wcześniej otworu w zębie. Wygodny nakładacz jest bardzo istotny, gdyż to od niego zależy, czy stomatologowi uda się precyzyjnie nałożyć plombę, a od tego zależy jej trwałość. Kolejnym z narzędzi jest zagłębnik, który znajduje swoje zastosowanie przy pracy z niewielkimi ubytkami, które często pojawiają się w zębach. Ostatnim z podstawowych narzędzi ręcznych jest lusterko, dzięki któremu dentysta może w łatwy i wygodny sposób obejrzeć i diagnozować stan uzębienia.

Zaawansowane narzędzia w gabinecie stomatologicznym

Aktualnie gabinety wyposażone są także w bardziej zaawansowane urządzenia, takie jak endometry, które znacznie ułatwiają proces leczenia i diagnozowania. Endometr jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta, co jest jego ogromną zaletą. Ponadto nie należy zapominać o bardziej prozaicznych elementach wyposażenia, bez których trudno o efektywną pracę, takich jak fotele dentystyczne czy lampy. Odpowiedni dobór lamp jest niezwykle istotny, gdyż brak odpowiedniego światła może skutecznie utrudnić pracę dentyście.

Sprawdź ofertę: https://chirmed.pl/