home Porady Lek do płukania jamy ustnej

Lek do płukania jamy ustnej

Jama ustna to taki obszar ciała, który regularnie ma styczność z żywnością, która potrafi zalegać na zębach i dziąsłach. Nawet codzienne, solidne szczotkowanie może pozostawić nieco pożywki dla bakterii, które nawet małe ranki mogą przekształcić w zakażenia. Poza tym, musząc mieścić w sobie korzeń zęba, dziąsła są stale narażone na obrzęk i stany zapalne. Jak temu zaradzić? Można poświęcić nieco więcej czasu na higienę jamy ustnej (poprzez nić dentystyczną i tym podobne), bądź zastosować płukankę glimbax. Jest to cudowny lek, który uśmierza nawet najbardziej dotkliwy ból i łagodzi stany zapalne, wystarczy przez kilka chwil płukać nim gardło.

Problemy po zabiegu stomatologicznym?

Dentyści zawsze starają wykonać się swoją pracę najlepiej jak tylko potrafią, lecz czasem mimowolnie mogą uszkodzić delikatne struktury ludzkiej jamy ustnej, szczególnie przy zabiegach tylnej części uzębienia. W ekstremalnych przypadkach może dojść nawet do podrażnienia gardła, która bywa wyjątkowo nieprzyjemne. Wszelaki ból można jednak szybko stłumić! Wystarczy zdecydować się na glimbax zakupiony i stosować się do zawartych w ulotce instrukcji.

Efekt zabiegu

Działanie powinno być niemal natychmiastowe, lecz należy je ponawiać od dwóch do trzech razy na dzień. Powinno się jednak pamiętać, że lekarstwo to trzeba po użyciu wypluwać, gdyż nie jest przeznaczone do konsumpcji. Co prawda nie jest ono toksyczne, nie zawiera także alkoholu, lecz nie ma sensu narażać swojego układu pokarmowego na obrażenia, których z łatwością da się uniknąć.