home Badania Korekta wzroku astygmatyka

Korekta wzroku astygmatyka

Korekcję wzroku u astygmatyka przeprowadzić można na dwa sposoby, ale nie zawsze obydwa dają równomierny skutek. Wiele zależy oczywiście od wykonywanej pracy i przyzwyczajeń danego użytkownika – soczewki kontaktowe nie zawsze są niezbędne. Jednak w przypadku astygmatyzmu, który przyjął formę nieregularną i oko nie posiada prostopadłych osi optycznych, zastosowanie okularów nie ma najmniejszego sensu i pacjenci muszą sięgnąć po nowatorskie soczewki kontaktowe.

Gama produktów dla astygmatyków

Na szczęście dzisiaj na rynku soczewki przygotowane specjalnie pod astygmatyzm wyróżniają się nie tylko innowacyjnymi technologiami i nowoczesnymi materiałami, ale również dodatkowymi funkcjonalnościami. Przykładem mogą być soczewki wykonane z dodatkowymi powłokami UVA i UVB. Odbijanie promieniowania słonecznego sprawia, że nie tylko soczewka dłużej utrzymana jest w odpowiedniej kondycji, ale również samo oko użytkownika pozostaje osłonięte przed promieniami słonecznymi.

Rozwiązania na stałe

Soczewki zmieniane codziennie teoretycznie zapewniają najwyższy poziom higieny, ale przy właściwym przechowywaniu i czyszczeniu także modele miesięczne są w stanie długo sprawdzać się u użytkownika cierpiącego na astygmatyzm. Soczewki miesięczne można zmieniać rzadziej, dzięki czemu znacząco poprawia się koszt ekonomiczny nabycia kompletu soczewek, a także podnosi się komfort ich użytkowania i funkcjonalność.