home Inne Jaki zakres usług obejmuje sprzątanie klatek schodowych?

Jaki zakres usług obejmuje sprzątanie klatek schodowych?

Czyste i zadbane pomieszczenie użytku publicznego jak na przykład klatki schodowe w biurach wiele mówią o marce i jej właścicielu. Podobnie jest w kamienicach czy blokach mieszkalnych – zadbana klatka schodowa to znak, że właściciel dba o swój interes i mieszkańców. W dzisiejszych czasach bardzo ciężko znaleźć firmę sprzątającą, która oferuje kompleksowe sprzątanie klatek włącznie z ozonowaniem, konserwacją grzejników czy oświetlenia. Podczas sprzątania nie wolno zapominać o wyżej wymienionych czynnościach, ponieważ w grzejnikach czy oświetleniu gromadzi się wiele brudu, który psuje jakość powietrza i przyczynia się do rozmnażania roztoczy.

Dlaczego warto zlecić sprzątanie klatek firmom sprzątającym?

Sprzątanie pomieszczeń, w których każdego dnia przebywa wielu ludzi, nie należy do najprostszych. Podczas sprzątania takich miejsc liczy się dokładność oraz skrupulatność, ponieważ kurz i drobnoustroje mogą zalegać nawet w najmniejszych zakamarkach. Specjalistyczne firmy sprzątające lepiej poradzą sobie z tym zadaniem niż osoba prywatna, ponieważ posiadają one (lub powinny posiadać!) nowoczesny sprzęt jak: mopy parowe, odkurzacze piorące, parownice, zestawy do akrylowania posadzek etc. Sprzątanie klatek schodowych wymaga precyzji oraz zaangażowania, dlatego warto zlecić to zadanie specjalistom.

Sprzątanie klatek schodowych – usługi profesjonalistów

Najbardziej zaawansowane marki sprzątające posiadają w swoim wachlarzu usług takie czynności jak: czyszczenie posadzek, mycie drzwi i okien, mycie lamperii i grzejników, czyszczenie metalowych wycieraczek pod drzwiami, konserwację oświetlenia, utrzymywanie czystości pojemników na śmieci. Na sprzątanie klatek schodowych powinni zdecydować się przede wszystkim administratorzy budynków, w których niedawno trwał remont. Gruntowne sprzątanie klatek schodowych powinno odbywać się optymalnie raz na dwa tygodnie. Utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości w budynkach, gdzie znajduje się wiele osób, jest konieczne do zachowania zdrowia.