home Medycyna estetyczna Jak walczyć z nadpotliwością stóp?

Jak walczyć z nadpotliwością stóp?

Każdy z nas poci się podczas nadmiernego wysiłku lub gdy jest gorąco. Niektórzy ludzie pocą się jednak zdecydowanie więcej od innych i może to dla nich stanowić wstydliwy problem. Przykładem jest nadpotliwość stóp, która często wywołuje skrępowanie w sytuacjach towarzyskich. Spocone stopy wywołują przykry i dość intensywny zapach, a nie zawsze standardowa higiena pomaga sobie z nim radzić. Nie zawsze istnieje też możliwość udania się do łazienki i odświeżenia. Jak można radzić sobie z nadpotliwością stóp? Podpowiadamy.

Domowe sposoby na pocące się stopy

Warto pamiętać o tym, że nasz pot brzydko pachnie dopiero wtedy, gdy ma kontakt z bakteriami bytującymi na skórze. Aby zapobiegać takiemu zapachowi, trzeba jak najczęściej stosować zabiegi higieniczne, czyli po prostu myć stopy. Ważne, aby później dokładnie je osuszyć, zanim ubierzemy obuwie, ponieważ wilgotne stopy bardzo szybko zaczną przykro pachnieć. W Internecie można również znaleźć przepisy na kąpiele do stóp – z octem, sodą oczyszczoną, rumiankiem lub szałwią. Dzięki nim, można dość skutecznie zapobiegać nadpotliwości. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup profesjonalnego dezodorantu do stóp lub obuwia, który minimalizuje przykre skutki potu. Najlepiej jak najczęściej chodzić boso, wybierać przewiewne obuwie z naturalnych materiałów i mieć przy sobie zapasowe, czyste skarpety.

Leczenie nadpotliwości stóp

Kiedy domowe sposoby nie skutkują, warto udać się do lekarza po pomoc. Bardzo często pacjentów kieruje się do specjalistów medycyny estetycznej, dla których leczenie nadpotliwości stóp nie ma żadnych tajemnic. Dzięki zabiegom, można znacznie ograniczyć ilość gruczołów potowych i wydzielanego przez nie potu. Często leczenie nadpotliwości stóp wiąże się też z przyjmowaniem doustnych preparatów, które mają wspierać tego typu zabiegi. Warto wybrać dobrego i polecanego specjalistę, który z pewnością doradzi odpowiednią metodę walki z tym przykrym problemem i wskaże najbardziej skuteczne metody.