home Porady Jak skutecznie wspierać chorego na depresję?

Jak skutecznie wspierać chorego na depresję?

Wiele mówi się obecnie o problemie depresji, który może dotknąć każdego z nas. Ta podstępna choroba atakuje zarówno osoby młode, jak i starsze, kobiety i mężczyzn. Bywa, że popadają na nią również dzieci i młodzież. Depresja może mieć różne podłoże, a w dużych miastach, jak stolica, często wynika z nadmiaru stresu i obowiązków związanych z życiem zawodowym i utrzymaniem rodziny. Leczenie depresji w Warszawie można przeprowadzić w wielu gabinetach specjalistycznych. Jak wesprzeć bliską osobę zmagającą się z tą chorobą, aby ułatwić jej funkcjonowanie i przyspieszyć powrót do normalności? Jakich zachowań należy unikać w kontaktach z osobą cierpiącą na depresję, aby nie zaszkodzić jej? Podpowiadamy.

Leczenie depresji w Warszawie

Jeśli w naszym bliskim otoczeniu znajduje się osoba cierpiąca na tę chorobę, pierwszym krokiem jest okazanie zrozumienia i zachęcenie do podjęcia leczenia w jednym z gabinetów w Warszawie. Bez trudu można dziś znaleźć specjalistę, który podejmie się leczenia depresji w każdym jej stadium. Kiedy chory podejmie leczenie, ważne jest, aby wspierać go na każdym kroku i wspomagać. Osoby z depresją bardzo nie lubią, kiedy ktoś wymaga od nich uśmiechu, mówi, że wszystko będzie dobrze, a ich problemy są błahe. Na tym właśnie polega problem chorujących, że otoczenie nie pojmuje ich zachowań i odczuć, starając się je uszczęśliwiać na siłę na każdym kroku. Ważniejsze jest, aby być i rozmawiać, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba. Jeśli osoba chorująca na depresję nie ma sił wstać danego dnia z łóżka i wyjść z domu, nie powinno się jej do tego zmuszać.

Więcej na: https://www.psyche-balans.pl/czym-sie-zajmujemy/zaburzenia-depresyjne-i-lekowe/

Sport i ruch na świeżym powietrzu w walce z depresją

Chorzy na depresję niekiedy unikają rozmów i bliskich relacji, które ich przerastają w danej chwili. W takiej sytuacji, warto rozważyć wspólne spacery, biegi, czy uprawianie sportu. Lekarze wskazują, że sport i ruch bardzo dobrze wspomagają proces leczenia depresji. Trzeba pamiętać o tym, że wytwarzają się w trakcie wysiłku endorfiny, czyli hormony szczęścia odpowiadające w dużej mierze za stan ducha.