home Porady Jak poprawić jakość snu z aparatem na bezdech?

Jak poprawić jakość snu z aparatem na bezdech?

Musi upłynąć trochę czasu, abyś poczuł się komfortowo korzystając z aparatem na bezdech. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby poprawić jakość snu i wykorzystać aparat na bezdech jak najlepiej.

Aparat na bezdech – jak używać go w prawidłowy sposób?

Rozpocznij korzystanie z aparatu CPAP przez krótki czas w ciągu dnia np. podczas oglądania telewizji lub czytania. Pomoże ci to przyzwyczaić się do noszenia maski i będziesz czuł się bardziej naturalnie, gdy będziesz zasypiał. Spraw, by zakładaniu aparatu CPAP było niczym integralna część Twojej rutyny przed snem. Używaj CPAP każdej nocy i na każdą drzemkę. Używanie go rzadziej nie tylko zmniejsza korzyści zdrowotne i utrudnia organizmowi dostosowanie się do terapii. W trakcie użytkowania dokonuj też niewielkich poprawek, aby zwiększyć dopasowania i co za tym idzie sam poziom komfortu. Dopasuj aparat, aż do uzyskania odpowiedniego dostosowania. Możesz również spróbować użyć specjalnej poduszki do łóżka, która ma kształt maski i rurki CPAP.
Zapraszamy na https://mfzaar.pl/kategoria-produktu/maska-cpap/.

O czym należy przede wszystkim pamiętać przy używaniu aparatu?

Upewnij się, że maska jest dobrze dopasowana. Najczęstsze problemy z CPAP występują właśnie wtedy, gdy maska nie pasuje prawidłowo. Jeśli maska jest zbyt duża, paski mocujące ją do twarzy będą musiały być mocno ściśnięte. Może to podrażniać skórę lub prowadzić do owrzodzeń, gdy pasy każdej nocy ocierają się o twarz. Możesz także kupić miękkie pokrowce na pasek CPAP, aby zmniejszyć tarcie o skórę. Z drugiej strony, zbyt mała maska nie uszczelnić się prawidłowo i powietrze będzie wyciekać przez krawędzie. To nie będzie ani wygodne, ani korzystne dla Twojego zdrowia.