home Bez kategorii Jak odróżnić swoją ciężarówkę MAN od innych?

Jak odróżnić swoją ciężarówkę MAN od innych?

Tuning wielu osobom mylnie kojarzy się przede wszystkim z usprawnianiem parametrów i osiągów swojego samochodu. Uzyskiwanie dodatkowych koni mechanicznych mocy silnika czy zwiększanie momentu obrotowego nie jest jednak wcale jedynym, ani nawet głównym celem, prowadzenia tuningu. Nie potrzeba również ścisłej wiedzy inżynieryjnej i ogromnego doświadczenia warsztatowego, aby przeprowadzić niektóre czynności typowo tuningowe. Ponieważ tuning to tak naprawdę dostosowywanie pojazdu do własnych potrzeb i jego odróżnianie wizualne od innych markowych modelów z tej samej rodziny – można go realizować samodzielnie, a niektóre akcesoria tuningowe MAN okazują się tańsze, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Co może poprawić tuning?

Oczywiście tuning nie musi ograniczać się tylko i wyłącznie do aspektów wizualnych i wyróżnianiu pojazdu poprzez poszczególne elementy estetyczne. Naturalnie tuning w zakresie lepszego odprowadzania spalin z komory silnika czy szybszego chłodzenia – przekładają się nie tyle na wygląd pojazdu, co na jego wyniki podczas pracy, a więc wyższy komfort jazdy dla kierowcy lub po prostu niezawodność pojazdu. Dla sporej części kierowców wciąż liczyć będzie się jednak również to, aby ich podkręcony wewnątrz samochód również na pierwszy rzut oka różnił się od innych samochodów marki MAN zauważanych na ulicach i autostradach. Jedną z dodatkowych rzeczy, którą może poprawić tuning jest układ napędowy.

Akcesoria tuningowe MAN do zastosowania zewnętrznego

Wiele z akcesoriów tuningowych marki MAN przewidzianych zostało więc do zastosowania zewnętrznego – montaż oświetlenia konturowego łączy w sobie widowiskowy aspekt wizualny ze względami bezpieczeństwa i praktycznymi. Dochodzą do tego rozliczne malutkie elementy konstrukcyjne, jak owiewki czy przedłużenia błotników. Jedne i drugie zmieniają dość wyraźnie obrys i kształt całego pojazdu, ale mają do wykonania także istotne zadania funkcjonalne, więc sprawdzają się podwójnie.