home Porady Dlaczego warto ostawić na soczewki asferyczne w okularach do czytania?

Dlaczego warto ostawić na soczewki asferyczne w okularach do czytania?

Masz dość noszenia grubych soczewek w okularach do czytania? Dzięki nowoczesnym osiągnięciom w zakresie optyki – soczewki asferyczne przeszły z aparatów fotograficznych do oprawek. Teraz możesz i Ty z nich korzystać, by tak jak tysiące innych okularników na całym świecie doświadczyć przyjemnej odmiany. Nawet lekarze rodzinni zalecają soczewki asferyczne swoim pacjentom. Oto powody, dla których powinieneś też je rozważyć!

Zalety okularów do czytania ze szkłami asferycznym

Przede wszystkim, większość soczewek asferycznych jest około 30% cieńsza niż tradycyjne soczewki. Daje to dwie ważne zalety – będzie Ci wygodniej i będziesz lepiej wyglądać. Jest też większa różnorodność w ich wyborze.

W większości przypadków uzyskanie silniejszej korekcji oznacza grubszą soczewkę i konieczność wybierania z mniejszej puli oprawek. Ponieważ jednak soczewki asferyczne są cieńsze, lepiej pasują do designerskich oprawek w niemalże dowolnym kształcie i rozmiarze.

Lepsza jakość obrazu a soczewki asferyczne

Soczewki asferyczne zapewniają spójne powiększenie całej powierzchni soczewki. Co więcej, skupiają światło również na wspólnym punkcie skupienia z tyłu oka – co daje lepszą jakość obrazu. Poza tym, soczewki asferyczne mają szersze pole widzenia, więc za każdym razem, gdy poruszasz oczami, jakość obrazu pozostanie niezmieniona. Zniekształcone obrazy należą już do przeszłości – jeśli tylko zdecydujesz się na okulary do czytania z tymi soczewkami.

Dzisiejszy rynek oferuje szeroką gamę wysokiej jakości okularów do czytania, na pewno znajdziesz odpowiednie dla siebie!