home Inne Czy męska antykoncepcja się sprawdza?

Czy męska antykoncepcja się sprawdza?

Panowie mają, jak się okazuje bardzo dużo najróżniejszych pytań, jeżeli chodzi o antykoncepcję. Interesują się takim tematem obecnie w równym stopniu co kobiety. Coraz częściej na przykład dyskutowanym zagadnieniem w przestrzeni publicznej jest wazektomia. Jest ona zresztą popularna od wielu lat w innych krajach, a teraz budzi zainteresowanie również wśród Polaków. Przede wszystkim trzeba na wstępie zwrócić uwagę, że jest to zabieg całkowicie bezpieczny no i oczywiście bardzo skuteczny. Dodatkowo wcale tu nie występuje w ogóle temat kastracji, a takie opinie niestety panują wciąż jeszcze wśród wielu pacjentów. Dodatkowo w pewnej mierze może to być zabieg odwracalny, co także jest bardzo ważne dla wielu mężczyzn.

Na czym polega zabieg wazektomii?

Wiele osób zastanawia się przede wszystkim nad tym, na czym konkretnie będą polegać tego rodzaju zabiegi. Głównie trzeba oczywiście pozbyć się obaw i rozwiać wszelkie wątpliwości. Pomóc może tu nawet rozmowa z lekarzem rodzinnym, a w razie potrzeby z psychologiem. Wiele osób obawia się najróżniejszych zabiegów, wychodząc z założenia, że na pewno będą bolesne. W efekcie jednak wazektomia nie sprawia żadnych problemów lekarzom no i pacjent nie odczuwa bólu. Polega on na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów. W ten sposób eliminuje się obecność plemników w nasieniu. Oczywiście zawsze też musimy wiedzieć, jak przygotować się do takiego zabiegu.

Czy wazektomia wymaga dużych przygotowań?

Naturalnie tak samo, jak w przypadku wszystkich innych zabiegów, musimy się tutaj przynajmniej minimalnie przygotować. Przede wszystkim pacjent powinien być w ogólnym dobrym stanie zdrowotnym. Poza tym przed zabiegiem należy ogolić mosznę no i nie można przyjmować aspiryny, a także innych preparatów, które mogłyby zawierać kwas acetylosalicylowy. Trzeba też pamiętać, aby nie przyjmować wcześniej żadnych leków przeciwbólowych, które należą do grupy leków niesteroidowych przeciwzapalnych. Mogłoby to nasilić krwawienie. Poza tym trzeba też zabrać ze sobą obcisłą bieliznę, a przed wyjściem z domu można skonsumować zwykły posiłek.