home Medycyna estetyczna Pomoc w nauce poruszania się

Pomoc w nauce poruszania się

Każdy rodzic z niecierpliwością oczekuje, kiedy jego maleństwo zacznie wykonywać pierwsze, podstawowe czynności. Najpierw jest to unoszenie główki w pozycji na brzuszku, a następnie przekręcanie się na boczki. Dzieci powinny zacząć pełzać, później raczkować, czworakować i wreszcie chodzić. Niekiedy jednak maluszki mają problemy z tym, aby wykonywać te podstawowe ruchy i rodzicom wydaje się, że potrzebują pomocy. Może to wynikać ze wzmożonego napięcia mięśniowego lub innych problemów, które na szczęście rozwiązuje zawsze rehabilitacja dzieci i niemowląt wykonywana przez specjalistę.

Jak rozpoznać pierwsze objawy?

Kiedy rodzice zauważą niepokojące objawy, powinni przede wszystkim skonsultować się ze swoim lekarzem pediatrą. Ten wykona proste testy i sprawdzi, czy maluszek faktycznie potrzebuje wsparcia, czy też ma jeszcze czas i rozwija się w pełni prawidłowo. Rehabilitacja dzieci i niemowląt odbywa się w wielu ośrodkach i wystarczy skierowanie od lekarza. Można też udać się prywatnie do takiej placówki i poprosić o pomoc fizjoterapeutę.

Ćwiczenia w warunkach domowych?

Oczywiście, większość ćwiczeń trzeba później wykonywać z dzieckiem samodzielnie w warunkach domowych. W tym mogą pomóc eksperci z SoMedical. Wystarczy, że rodzic będzie wiedział, co ma robić i w jaki sposób stymulować rozwój maluszka. Pierwsze efekty można zobaczyć naprawdę bardzo szybko. Najczęściej dzięki rehabilitacji można pomóc dziecku i sprawić, że będzie się ono rozwijało szybko i bardzo sprawnie. Coraz więcej rodziców zgłasza się na rehabilitację ze swoimi dziećmi, ponieważ wzrosła ilość porodów poprzez cesarskie cięcie, co może być przyczyną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *