home Nauka Czym są pompy wyciszone?

Czym są pompy wyciszone?

Pompy wyciszone to sprzęt budowlany, idealnie nadający się do zastosowania w igłofiltrach czy oczyszczaniu/wypompowywaniu wody zanieczyszczonej oraz ścieków.

Jak działają pompy wyciszone?

Zasada działania pomp wyciszonych została omówiona na https://www.ponako.pl/pompy-wyciszone/. Jest niemal identyczna, jak w przypadku pozostałych urządzeń spełniających bardzo podobne funkcje. Różnica polega jednak na tym, że w przypadku tego typu urządzeń emitowany przez nie hałas jest zdecydowanie mniejszy. Za najbardziej istotne cechy świadczące o bardzo dużej użyteczności pomp wyciszonych można przede wszystkim uznać:
-pełną zabudowę pompy, co pozwala na znaczne zminimalizowanie zanieczyszczeń powstających w miejscu pracy urządzenia;
-duży zbiornik paliwa, dzięki któremu możliwa jest naprawdę bardzo długa i efektywna praca bez konieczności uzupełniania poziomu paliwa w zbiorniku;
-możliwość płynnej regulacji obrotów,
-przyłącza dające możliwość podłączenia urządzenia do zewnętrznych zbiorników paliwa.

Skuteczność działania

Działanie pomp wyciszonych bardzo często wspomagane jest pompami próżniowymi. Jeśli chodzi o te pierwsze, to nie tylko działają skutecznie i stosunkowo cicho, ale również ich konstrukcja jest dość lekka, dzięki czemu możliwy jest ich szybki transport z jednego miejsca do drugiego, w zależności od potrzeb. Pracują cicho nawet, gdy ich praca odbywa się na najwyższych możliwych obrotach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *